P.V.A.   
  

   

  


Lühiajalugu
  

P.V.A. (Perverts Versus Angels) 1988 - 1999
P.W.A. (Preverse White Aryans) 1999 - …
  
P.V.A. on viljelenud oma eksisteerimise ajal põhiliselt OI ! punk ja hardcore muusikat. Alguses kutsuti P.V.A.-d natsi punk bändiks, hiljem sai P.V.A.-st aga täielikult eesti esimene skinhead bänd.
  
Oma tegevust alustas P.V.A umbes 1988 a. kevadel.
Bändi algliikmetest ei ole kedagi järel.
Ka koosseis on olnud läbi aegade küllaltki kirju ja kohati vastuoluline.
Algkooseisust võib nimetada Aare Kuristit ja Mart Johansoni
(kes ka P.V.A. lõid)
ning Indrek Heibret kes hiljem mängis ka "Vennaskonnas",
kuid hukkus traagiliselt mõned aastad tagasi.
Alguses laulis bändis keegi Raika, 
hiljem üks paks tüüp (nime ei mäleta).
  
Umbes 1989a. paiku laulis P.V.A.-s Valner Valme, trumme mängis J.M.K.E.-st lahkunud Venno Vanamölder (kes jäi bändi trummariks kuni 1998a.), kitarri mängis Aare Kurist ja bassi Mart Johanson. 
1990a. lahkus Valner Valme ja laulma hakkas Mart Johanson, viimase asemel asus bassi mängima Jaanus Koorep. 
Varsti lahkus P.V.A.-st ka Mart Johanson ja tema asemele tuli tagasi laulma Valner Valme. 
  
Umbes 1991-1992 talv lahkus bändist Aare Kurist ja teda asendasid mõnda aega alguses Kalevi Kaaviste, hiljem Sten šeripov. 
1992 talvel sai tehtud viimane lindistus Valner Valmega ja kevadel lahkus ta bändist. 
  
1992 suve alguses tegi P.V.A. uues kooseisus: Margus Aasna (Pikk) - bass, Allan Roots - soolokitarr, Venno Vanamölder - trummid ja Jaanus Koorep - laul & rüthmikitarr lindistuse "Neegrid tagasi dzunglisse".
  
 1992a. suve keskel läksid Allan Roots ja Jaanus Koorep sõjaväkke ning bändi tegevus soikus umbes aastaks. 
  
Tulles 1993 aastal sõjaväest, otsustas Koorep (Siil) Margus Aasnaga (Pikk) P.V.A. jälle kokku panna! 
Uues kooseisus olid: Margus Tõkman - soolokitarr, Margus Aasna - bass, Andres Oselin - laul, Venno Vanamölder - trummid Jaanus Koorep - rüthmikitarr ja taustalaul. 
  
Sellel ajal (1993-1995) viljeles P.V.A. natuke teist stiili muusikat kui tavaks, nimelt midagi poprocki ja punkrocki segu. 
1994a. kevadel, 23.märtsil, tegi P.V.A. "Muti club'is" lindistuse "Palgasõdurid" ja juuli alguses läks Margus Tõkman sõjaväkke.
1995a. lahkub bändist ka Andres Oselin ja tema asemel hakkab laulma Jüri Tallerma (Vakstu). Sellega seoses suundus P.V.A. tagasi oma vana OI! stiili juurde.
 
 1995-1998, kui laulis Jüri Tallerma (Vakstu), toimus bändis suur muutus - nimelt muutus P.V.A. skinhead bändiks (ja hiljem ka rassistlikuks), kuigi rassistlikku sõnumit levitas P.V.A. juba enne 1990a. lauluga "Juudid ahju!" (Venno Vanamölder).
  
1996a. kevadel valmis lindistus "You have a right to die! 
(F.C.records andis välja kasseti, 1999 ka plaadi).
  
1996a. sügisel oli esimene ja ka siiani viimane väliskontsert Soomes. Turu skinhead-klubi avamiskontserdil osalesid: PIG KILLER (Finland), P.V.A.(Estonia), MISTREAT (Finland).
  
1996a. talvel toimus Eestis siiani suurim skinide ja punkide vaheline kaklus kontserdil, kus mängisid P.V.A., PSYHOTERROR, OLOTILA (Finland), OI POLLOI (Scotland) ja veel mingi Soome ja Vene rock'n'rolli bänd mille nimesid ei mäleta. Kaklus sai alguse tuntud kommarite ja pederaste toetavast bändist OI POLLOI, kes hakkas laval karjuma: "Fuck nazis!" ja" Fuck P.V.A.!" mille peale eesti skinid vihastasid ja alustasid kaklust, mis kujunes saalis massikakluseks. Kaklus oli kohati nii äge et isegi politsei ei julgenud sekkuda (politsei auto lahkus sündmuskohalt). Kontsert lõppes soomlaste ja šotlaste põgenemisega. Hiljem nägin [Siil] ühel punkkogumikul, kus olid esindatud ka kontserdil olnud bändid, kirja: "Spetsial Fuck off to estonian nazis & P.V.A.". 
  
1997a. kutsus P.V.A. Eestisse soome uhkuse MISTREATi. Toimus Eesti esimene w.p. (White Power) kontsert, kus esines bänd välismaalt (Adolf Hitler contsert, Tartu 1997 aprill).
  
1998a. lindistas P.V.A. oma viimase lindistuse "When will be a day" koos Jüri Tallerma(Vakstu)ga. Esinetud sai viimati koos Jüriga Mätta mälestuskontserdil 1997a. 
  
1998a. Mätta mälestuskontserdil hakkas jälle laulma Jaanus Koorep (Siil), trumme mängis Meelis (OI!), kes oli mõnikord ennemgi Vennot asendanud, soolot Margus Tõkman ja bassi Margus Aasna (Pikk).
  
Märtsis 1999a. Keila kontserdil
(P.V.A. ; MISTREAT ; BLOOD FOR BLOOD ; LEEGION)
mängis Pikk bändis viimast korda ja juba 1999a. aprillis hakkas P.V.A.s mängima basskitarri Martin Jürman (Blood For Blood'st).
  
Hetke (2000, kevad) kooseis on järgmine:
Martin - basskirarr,
Margus - soolokitarr, 
Meelis (Oi!) - trummid, 
Jaanus (Siil) - laul ja rütmikitarr .
  
Bänd viljeleb endiselt meloodilist OI!-d ja on ka hardcore mõjutusi. Sõnum on poliitiline, rassistlik. 
1999a. Mätta mälestuskontserdil astus 
P.V.A.(Perverts Versus Angels) üles oma uue nimega 
P.W.A.(Preserve White Aryans).
  

Jaanus Koorep (Siil)

  

  

Tähestiku järjekorras

  
Vaata kõiki
  

Tegutsemisaja järgi

ktanel@eau.ee