VILLU TAMME sünnipäev "Hollywoodis"

     2. novembril jõudis Kristuse ikka kohalik Antikristus, murupäine pungikuningas Villu Tamme. Juba teist aastat järjest eirab ta traditsiooni võõrustada oma kolmetoalises korteris Eesti punkkonna eliiti ning juhtivaid noori kultuuritegelasi (kellest enamik on ju ekspunkarid).Villu ühendas oma 33. sünnipäeva ajakirja "Noorus" 50. aastapäevaga, mõlema asukohaks oli laupäeval Tallinna diskoklubi "Hollywood".
          "Mis Antikristus!? Ma vihkan seda musklites meest. Kirjuta parem, et ma olen uus Kristus," itsitas sünnipäevalaps "Danzka Vodkat" rüübates. Pungiisa haljast kraami mahlaga ei solkinud. Käredate lonksude vahele kiitis tagasihoidlikkust teeseldes: "Minu sünnipäevast tehti põhjendamatult meediasündmus. Kõigepealt avaldati sellesisuline teade "Eesti Ekspressis" ning seejärel kuulutas sünna maha Kiur Aarma oma "Kalerii" saates, mille külaline ma reedel olin."
          "Me napsasime Villu külaliste eest ära. Kutsusin ta Draamateatrisse "Härra Pauli" esietendusele. Küllap pidulised passivad nüüd trepikojas ning võtavad viina ja salatit," irvitas näitleja Ivo Uukkivi (eks-"Velikije Luki").
          Esimesena õnnitles Tammet praegu tuhkblond elukaaslane Anneli. Pika pinnimise peale tunnistas punases sametkleidis Anneli üles, et kinkis peikale nahkpauna, mis on mõeldud heliplaatide ja kassettide transportimiseks.
          Esietenduse blanketil õnnitles punkarit Draamateatri kollektiiv.
          "Hollywoodi" kõik Villu sõbrad ei pääsenud, uksel nõuti kutset "Nooruse" peole. Kunstnik Ashot Jegikeon pidi kingituse, oma maali päevakangelasele üle andma õues. "Hollywoodis" kaifis Villu vägijoogile lisaks vanaaegset muusikat, näiteks 60. aastate rock'n'rolli. "Riho Baumann on endiselt sadulas!" hõiskas Tamme taati ja tema plaate ülistades. Diskorid olid veel Allan Roosileht ja Tõnis Erilaid. Üritusel patseeris kõiksugu pungikaugeid inimesi, nagu Hans H. Luik, aga nende peaeesmärk oli ajakirja juubel. Villu Tamme sünnipäevalt puudusid Heidy Tamme ja Jean-Claude van Damme, keda J.M.K.E. juht on vastavalt oma isaks ja emaks nimetanud (jah, just niipidi).
          Noorus on ilus aeg! Ärge arvake, et Villul see nüüd möödas on. Vaat et hoopis ees, mine sa hullu tea!

Sven Haljand, "Liivimaa Kuller", 7. nov. 1996.a.

<< Tagasi artiklite lehele