Jänesed tulevad ehk uus heliplaat J.M.K.E.-lt

Pungilik, lärmakas ja üldse skandaalse kuulsusega eesti punt J.M.K.E. on jälle heliandjaga maha saanud. Pealkirjastatud "Jäneste invaioon" ja välja antud Stupido Twins Recordsi nimelise paadifirma poolt. Plaat on lindistatud Tallinna Linnahalli stuudios1995-1996, lindistuste ja miksimise taga on Peeter Määrits. 
  
Villu Tamme ja Co. on kõva ja soositud eesti punt, eriti puberteediealiste seas. Vahest veel mitte maailmalaiuselt, kuid vähemalt Soomes. Õigustatult , muide. Omal ajal perestroika- lauluga loorbereid lõiganud mees jätkab kindlalt ja kangekaelselt oma teed. Tõestuseks trio seniste plaatide “Külmale Maale”, “Gringode Kultuur", “Sputniks In Pectopan" ja kasseti "Rumal nali” edu. Automaatidega relvastatud jänesed on muidugi asja loomulik jätk. 
"Jäneste invasioon" on omas kategoorias õnnestunud plaat. Villul on jälle midagi rahvale öelda. Seekord lauldakse ja pajatatakse seitsmest surmapatust, aidsist, anarhiast jne. Samas teeb laulja-kitarrist seda kõike sisutihedalt, lühidalt ja konkreetselt - ükski plaadi 22-st loost ei välta üle nelja mininuti. 
Bändi bossi toetavad tema õilsas missioonis basskitarrist Sten Šeripov ja trummar Ardo Põder. Plaadil teevad kaasa veel Lembit Krull (basskitarr), Marge M (laulab kaasa aidsi-loos), Ardo Ran Varres (saksofon), Rainer Jancis (klaver) jne. 
Villu Tamme ja Co. poolt pakutava muusika väärtuses võib ja peabki kahtlema, kuid bändi nutikalt ropud või ropult nutikad tekstid on klass omaette. Erandiks pole seegi plaat. Muide, plaadiga kaasnevast voldikust leiab laulutekstid nii eesti kui ka inglise keeles. Ja Inglise ning Ameerika turgu arvestades on seda kindlasti vaja (plaadil laulab Villu siiski vaid emakeeles). 

Ülo Külm (Sõnumileht)

 
<< Tagasi artiklite lehele